Zamknij
REKLAMA

Chcesz żyć ekonomicznie? Wybierz dom energooszczędny

16:19, 08.05.2019 | Materiał partnera

Dom o wysokim standardzie energetycznym – to hasło jeszcze kilka lat temu mogłoby się wydać zaskakujące. Dziś już nikogo nie dziwi. Coraz więcej osób szukających domu dla całej rodziny potrzebuje takiego, który stawia na energooszczędne rozwiązania.

 Obawy przed wyższym kosztem inwestycji są niewielkie, gdyż już po kilku latach wkład finansowy się zwraca, a rachunki okazują się znacznie niższe, niż te za utrzymanie standardowej nieruchomości.

Oszczędność na budowie a oszczędzanie na kosztach utrzymania

Wybór jest prosty: albo decydujemy się wybudować dom energooszczędny i tym samym ponieść większy wydatek, albo wybieramy tradycyjne rozwiązanie i płacimy mniej. Różnica da o sobie znać dopiero za kilka lat, jednak okaże się bardzo znacząca. W pierwszym przypadku systemy, w które zainwestowaliśmy w imieniu oszczędności, korzystnie wpłyną na koszt utrzymania całego domu. To choćby wentylacja z odzyskiem ciepła, za sprawą której z wnętrza domu usuwane są wszelkie zanieczyszczenia. Odfiltrowane powietrze jest do dyspozycji domowników przez cały czas, podobnie ciepło, które nie ucieka z domu. Dbałość o szczelność, ocieplenie oraz wentylację to zatem słuszna inwestycja w przyszłość. Jeśli o nią zadbamy, utrata ciepła będzie maksymalnie ograniczona – zmaleją rachunki za ogrzewanie, zniknie potrzeba częstego wietrzenia pomieszczeń, nie wystąpi problem wilgoci ani kurzu, wywołującego alergię. Z kolei budując standardowy dom, wydatki poniesione na początku będą niższe. Z biegiem lat różnica stanie się zauważalna – zamiast płacić za ogrzewanie kilkuset złotych miesięcznie, rachunek wyniesie kilka tysięcy. To wystarczający argument przemawiający za tym, że energooszczędne budownictwo jest opłacalne.

Dom ekonomiczny idzie w parze z designerskim wnętrzem!

Innowacyjne projekty energooszczędne wcale nie stronią od nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych. Wręcz przeciwnie, w sprytny sposób łączą one design z systemami, oszczędzającymi energię. Znakomitym przykładem są okna, rozciągające się na wysokości całych ścian. Wpuszczają one do wnętrza dużo światła dziennego, zachowując komfort cieplny. W tego rodzaju okna są wyposażone m. in. domy na sprzedaż w Rudzie Śląskiej. Jeśli niektórzy są sceptycznie nastawieni do dużych, nowoczesnych przeszkleń, uspokajamy – dom zlokalizowany w otoczeniu drzew jest ukryty za zielenią, co gwarantuje domownikom prywatność i spokój. A przy okazji piękny widok z dużego okna pozytywnie nastraja do życia, czyniąc każdy dzień udanym. Szukanie ekonomicznych rozwiązań i łączenie ich z elementami designerskimi może więc być idealnym sposobem na znalezienie domu, który spełni nasze potrzeby.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone