Zamknij
REKLAMA

Będzie kolejna fala zakażeń? Padła konkretna data

10:45, 30.06.2021 | Źródło: Wirtualna Polska / Radio Plus
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Polski rząd poważnie liczy się z czwartą falą pandemii. Ta ma nastąpić jeszcze pod koniec wakacji. W tej sprawie odbyło się spotkanie premiera Morawieckiego z ministrem zdrowia.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o rosnącym zagrożeniu, które powoduje kolejny wariant COVID-19. W sprawie tzw. wirusa delta odbyło się rządowe spotkanie. 

- Kolejny wariant COVID-19, nazwany Delta, rozprzestrzenia się po świecie. Według specjalistów jest dużo bardziej zaraźliwy niż dotychczasowe odmiany. Musimy za wszelką cenę ograniczyć jego skutki - podkreślił Mateusz Morawiecki, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, na której Morawiecki przestrzegał, że "nie wygraliśmy jeszcze walki epidemicznej". Ponadto zachęcał do szczepień przeciw COVID-19. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył natomiast, że stopniowe łagodzenie restrykcji, "na razie nie wpływa na wzrost liczby zakażeń". 

- Luzowanie obostrzeń nie prowadzi do wzrostu zakażeń. Głównym ryzykiem jest wpływ mutacji - stwierdził Niedzielski.

Politycy najbardziej obawiają się wirusa delta. To on ma być odpowiedzialny za kolejną falę zachorowań. Szef resortu zdrowia podał nawet prawdopodobną datę kolejnej fali choroby.

- Istnieje prawdopodobieństwo, że czwarta fala pandemii pojawi się w drugiej połowie sierpnia - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister w rozmowie w Radiu Plus zwracał uwagę, że "to, co działo się z epidemią w Wielkiej Brytanii, po około miesiącu rozpoczyna się również w Polsce". Tam nowa odmiana odpowiedzialna jest za aż 90 procent nowych zachorowań. 

Niedzielski podkreślał jednak, że skala nowych przypadków nie przełoży się, tak jak w poprzednich falach epidemii, na liczbę hospitalizacji i zgonów. 

(Źródło: Wirtualna Polska / Radio Plus)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Jola Jola

2 0

No tak jeszcze niech godzine poda!!!! Polityczna gra, by ludzi za p...k trzymac!!!! 23:17, 02.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

2 0

Nie słuchajcie tego psychopaty,jeszcze pierwszej fali nie było ,a on już oczwartej bredzi,on dobrze wie że pandemia to ściema,tylko tępi covidioci chodzą w szmatach i szczepią się jakims syfem,jeśli temu zbójowi uda się zafalować na jesień to jest po nas,brońmy się przed tymi satanistami.olewajmy ten kretyński tzw.reżim sanitarny, 13:14, 03.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DoktorDoktor

0 0

Jeżeli wiedzą już kiedy będzie 4 fala to dlaczego nic z tym nie robią i czekają na rozwój pandemi, chyba że można falami sterować. 21:05, 05.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%