Zamknij
REKLAMA

Majówka 2021 - koncert online Adeli Konop

06:40, 30.04.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

Zapraszamy 1 maja o 18:00 na koncert Adeli Konop z zespołem w składzie:

  • Michał Szlempo - instrumenty klawiszowe,
  • Filip Dzierżawski - bas
  • Grzegorz Daroń - instrumenty perkusyjne.

W programie koncertu autorskie kompozycje Adeli Konop i Michała Szlempo, pochodzące z minialbumu Adeli, którego premiera odbyła się w lutym 2020 r. oraz przepiękne standardy muzyki polskiej i zagranicznej, m.in. „Eternal Child” czy „Spain” Chicka Corea, a także „A gdzie to siódme morze” z repertuaru Maryli Rodowicz.

Koncert odbywa się w ramach MAJÓWKI 2021. Będzie go można oglądać na kanale YouTube OKSiR w Świeciu: http://www.youtube.com/swiecieoksir.

 

Adela Konop z muzyką związana jest od dzieciństwa - śpiewa odkąd pamięta. Od 6 do 13 roku życia grała na skrzypcach, jednak śpiewanie zawsze było jej bliższe. Już jako nastolatka wiedziała, że chce związać swoją przyszłość z muzyką rozrywkową. Od 2015 roku jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ukończyła wokalistykę jazzową w klasie dr Joanny Żółkoś-Zagdańskiej.

Poszukując własnego stylu chętnie eksperymentuje z materią muzyczną. Uwielbia szeroko pojęty jazz, soul, muzykę etniczną a także brzmienia alternatywne, przestrzenne z dużą ilością elektroniki. Nieustannie odkrywa w sobie nowe możliwości, lubi „bawić się” głosem. „Wyśpiewuje siebie” poprzez improwizację, co daje duże poczucie wolności. Śpiew poza tym, że jest jej sposobem na życie, jest przede wszystkim największą pasją. Poza wydobywaniem dźwięków, pasjonuje się komponowaniem piosenek, przelewaniem myśli na papier oraz uczeniem innych, jak posługiwać się głosem. W 2018 roku otrzymała Grand Prix Ladies’ Jazz Festival. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%