Zamknij
REKLAMA

Zdrowe nawyki żywieniowe - przekonajcie się do nich razem z partnerem!

14:10, 15.10.2020 | materiały partnera

Zmiana nawyków żywieniowych jest teoretycznie dość prostym zadaniem. Wystarczy bowiem nauczyć się podstawowych zasad i zacząć się do nich stosować. Niestety w praktyce, kiedy należy samodzielnie układać sobie dietę, a także dokonywać świadomych zakupów w markecie zdrowe odżywianie zaczyna być prawdziwym wyzwaniem.

We dwoje zawsze raźniej!

Niestety problemem przy wprowadzaniu zdrowych nawyków może okazać się także nastawienie partnera. Jeśli np. kobieta będzie próbowała wpleść do diety więcej warzyw, a jej wybranek nie będzie chciał jeść takich posiłków to będzie trzeba gotować podwójnie. Problemem może okazać się także jego wieczorne podjadanie chipsów, gdy ona unika produktów wysokoprzetworzonych. Oczywiście może to również działać w drugą stronę. To mężczyzna może chcieć zacząć się zdrowo odżywiać, a kobieta będzie jadła lody owocowe podczas oglądania komedii. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc nakłonienie swojego partnera do podjęcia tego samego wyzwania. Wówczas będzie zdecydowanie raźniej, łatwiej będzie odzwyczaić się od niezdrowych przekąsek, a także spożywania pełnowartościowych dań.

Menu dla dwojga

W momencie gdy wspólnie podejmiecie decyzję o tym, by zacząć się zdrowo odżywiać to musicie opracować dla siebie menu. Rozpocznijcie od ustalenia ile każde z Was powinno przyjmować dziennie kalorii. Będzie to wyjściowa do układania diety. Jeśli nie wiecie jak się za to zabrać to polecamy skorzystanie z ogólnodostępnych w sieci kalkulatorów BMI. Wystarczy w nich umieścić informację na temat swojej płci, wagi i wzrostu. Na tej podstawie można oszacować zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Kolejnym krokiem będzie ustalenie ilości dziennie przyjmowanych posiłków. Dietetycy, a także znani sportowcy cały czas nawołują do tego, by było ich pięć. Taka ilość zapewnia regularność w jedzeniu, a także odpowiednie uwalnianie się energii przez cały dzień. Obawiasz się, że nie będziesz mieć pomysłów na pyszne i pełnowartościowe posiłki? Nie boj się szukać inspiracji w sieci np. na stronie http://podzlotajablonia.com.pl/. Internet wręcz pęka od pomysłów na zdrowe posiłki i niskokaloryczne przekąski. Wystarczy, że im się lepiej przyjrzysz i zweryfikujesz, które będą dla Ciebie najlepsze.

Kiedy potrzebujesz pomocy – profesjonalny catering

Jeśli pomimo zdobytej wiedzy nadal macie z partnerem wątpliwości czy podołacie tworzeniu diety o odpowiedniej wartości kalorycznej lub jeśli po prostu nie macie chęci lub czasu na zagłębianie się w tajniki zdrowego odżywiania to udajcie się do profesjonalisty. Dobry dietetyk wszystko Wam rozplanuje. Z kolei catering dietetyczny zapewni dostawy posiłków pod same drzwi. Na którą opcję się zdecydujecie?

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA