Zamknij
REKLAMA

Czyste biuro to wizytówka każdej firmy

12:59, 16.03.2021 | materiał partnera

Mówi się, że biuro jest sercem każdej organizacji. To główne centrum dowodzenia, dlatego warto zadbać o to, by było w nim czysto i schludnie. Przecież: „Jak nas widzą, tak nas piszą”. Dobrze zorganizowane biuro jest wizytówką miejsca, w którym pracujemy. W jaki sposób utrzymywać porządek i ład? To wcale nie jest takie trudne! Możesz o to zadbać sam albo wynająć firmę sprzątającą.

Biurko to miejsce strategiczne

To czy masz na nim chaos, czy porządek wiele mówi i o tobie i o firmie. Po pierwsze bałagan rozprasza i utrudnia koncentrację na tym, co ważne. Nie trzymaj na biurku tego, czego nie potrzebujesz. Zostaw tylko to, nad czym aktualnie pracujesz i co jest ci niezbędne do wykonania zadania. Korzystaj z szafek i szuflad, one chcą spełniać swoje funkcje. Kiedy kończysz pracę, zawsze zostawiaj po sobie posprzątane miejsce. Dąż do upraszczania przestrzeni i nie obciążaj jej tym, co niepotrzebne.

Zapach kurzu czy porządku?

Zdrowie jest ważne. Wszędzie osiadający kurz to nie tylko negatywny przekaz, który jest odbierany przez gości, ale także zamach na nasze zdrowie. Kurz wdychany z powietrza powoduje alergie i inne choroby układu oddechowego. Utrudnia pracę, osiadając na kablach, komputerach i klawiaturach. Wietrzenie pomieszczeń, porządek i odświeżacze są niezbędne do utrzymania porządku w pomieszczeniach biurowych. Jeśli w miejscu pracy znajdują się rośliny, warto zadbać o to, by ich liście nie były zakurzone. One oddychając, pomagają nam oczyszczać powietrze. Używaj preparatów odkurzających w postaci sprayu, nawilżonych chusteczek i płynów specjalnie do tego przeznaczonych. Do luster i powierzchni ze szkła stosuj substancje polerujące.

Podłoga też wysyła komunikat

Musi być czysta i zadbana, pomimo że wydaje się być elementem niewartym naszej uwagi. Utrzymanie podłogi w dobrym stanie jest uzależnione od tego, z jakiego materiału się składa. Usuwanie brudu z powierzchni gładkiej jest łatwiejsze niż z powierzchni chropowatej. W przypadku tej drugiej warto skorzystać albo z dobrego sprzętu https://klido-czystosc.pl/3-maszyny-czyszczace, który możesz kupić lub wypożyczyć, albo z usług firmy profesjonalnie do tego przygotowanej. Umycie podłogi to nie wszystko. Dodatkowo warto ją zabezpieczyć, by poprawić efekt czystej posadzki. Czystość i porządek w każdej organizacji zwiększają wydajność i poprawiają jakość pracy. Wpływają na samopoczucie pracowników. Są pewnego rodzaju kodem, dla partnerów, kontrahentów i odbiorców. Nie powierzaj sprzątania pracownikom. Oni mają swoje zadania, na których muszą się skoncentrować. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%