Zamknij
REKLAMA

Czeka cię spotkanie z adwokatem? Dowiedz się jak się do niego przygotować

07:59, 10.06.2021 | Materiał partnera

Nowe sytuacje niejednokrotnie są przyczyną stresu, a także dużego zdezorientowania. Jedną z właśnie takich sytuacji może być pierwsze spotkanie z adwokatem, którego celem jest otrzymanie porady z zakresu prawa czy podjęcie współpracy w poprowadzeniu sprawy rozwodowej. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że z kancelarią adwokacką Dentons jest nieco jak z lekarzem – im bardziej odkładamy wizytę, tym gorsza staje się sytuacja. Nie należy zatem ani przesuwać jej w czasie, a tym bardziej z niej rezygnować. Dzięki temu unikniemy zbędnych nieprzyjemności, ale także komplikacji sprawy. Jednak, żeby rzeczywiście dobrze wykorzystać czas spędzony w biurze adwokata, należy wiedzieć jak przygotować się do spotkania. Wystarczy dosłownie kilka prostych działań, dzięki którym dokładnie przedstawisz sytuację swojemu prawnikowi.

Kiedy zgłosić się do adwokata?

Adwokaci, jako przedstawiciele profesji tak zwanego zaufania publicznego, są osobami nie tylko z wyjątkowo dużą wiedzą i doświadczeniem, ale również dyskrecją oraz nieocenianiem swojego klienta. Warto mieć tego świadomość, bo w końcu niejednokrotnie trzeba zgłosić się do nich ze sprawą o wrażliwym charakterze, chociażby związaną z własnymi finansami. Do kancelarii adwokackiej Dentons można udać się z różnorodnymi problemami z wielu obszarów prawa. W trakcie swojej edukacji adwokaci zdobywają liczne kompetencje. Mogą zatem udzielać porad prawnych, które będą stanowić swoisty drogowskaz w rozwiązywaniu zaistniałego problemu, ale również wystawiać bardziej szczegółowe opinie. W zakres ich obowiązków wchodzi także reprezentowanie klientów czy to w sądach, czy  też w innych instytucjach administracji publicznej. Co ciekawe, adwokat może również udzielić wsparcia w sporządzaniu różnorodnych dokumentów, na przykład umów czy statutów. 

Przypomnij sobie sytuację i przygotuj pytania

Zgłoszenie się do kancelarii adwokackiej Dentons najczęściej wiąże się z chęcią rozwiązania zaistniałego problemu, który wymaga interwencji prawnej lub co najmniej porady z tej dziedziny. Dlatego właśnie, żeby jak najdokładniej przedstawić adwokatowi sytuację, należy ją sobie przed spotkaniem przypomnieć. Warto przywołać z pamięci jak najwięcej szczegółów, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozwiązania probemu. Niezbędna jest także wiedza dotycząca tego, na jakim etapie jest sprawa – czy sprawa sądowa została już wszczęta, a jeśli nie, to kiedy to nastąpi lub czy rozpoczęto postępowanie egzekucyjne. Dobrze jest zatem przygotować sobie spis dat, ponieważ niejednokrotnie to dosłownie dni przesądzają o możliwości odwołania się czy o przedawnieniu roszczeń. Adwokat w trakcie spotkania będzie zadawać pytania, które ułatwiają dokładne zrelacjonowanie wydarzeń oraz opisanie problemu. Jeśli jednak jeszcze przed spotkaniem pojawią się w twojej głowie pytania lub wątpliwości, zapisz je i przedstaw je prawnikowi.

Pełna dokumentacja w teczce

Nic nie ułatwia dokładniejszego zapoznania się z daną sprawą niż dobrze skompletowana dokumentacja. Jest to powód, dla którego na spotkanie w kancelarii adwokackiej Dentons warto zabrać teczkę, w której znajdą się faktury, umowy, zdjęcia czy listy dotyczące sytuacji, z którą się zgłaszamy. Tak naprawdę może się przydać wszystko i nawet jeśli masz wrażenie, że bierzesz zbyt dużo dokumentów, to adwokat dokona odpowiedniej selekcji przyniesionych pism. Jeśli natomiast są to obszerne, zawierające wiele informacji dokumenty, prześlij je prawnikowi jeszcze przed spotkaniem. Dzięki temu będzie mógł się z nimi dobrze zapoznać, a na spotkaniu udzielić odpowiedzi na pytania właśnie ich dotyczące. Odpowiednia dokumentacja zdecydowanie przyczyni się do znalezienia najlepszego rozwiązania sprawy, dlatego dokładnie przejrzyj posiadane pisma. Wówczas pracownicy kancelarii adwokackiej Dentons na pewno ci pomogą!

Artykuł powstał przy współpracy z 1yearchallenge.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%