Zamknij
REKLAMA

Kuchenne wnętrza - gdzie szukać inspiracji?

00:00, 15.07.2021 | materiały partnera

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu i jednocześnie miejsce, w którym spędzamy stosunkowo dużo czasu. Nic więc dziwnego, że chcemy, by ładnie się prezentowało, tak byśmy po prostu czuli się w nim dobrze. Jak zaplanować kuchnię swoich marzeń, skąd czerpać pomysły na funkcjonalne rozwiązania i gdzie szukać pomocy przy tworzeniu i realizacji projektu?

Kuchnia marzeń – stylowa i funkcjonalna

Nowoczesne kuchenne wnętrza projektuje się, mając na względzie dwa zasadnicze aspekty: upodobania właściciela co do stylu aranżacji oraz ergonomię. Modna kuchnia nie będzie spełniać naszych oczekiwań, kiedy nie będzie funkcjonalna i odwrotnie: jeżeli wystrój kuchni nie przypadnie nam do gustu, nie będziemy chcieli w niej przebywać, mimo że będzie to praktyczne pomieszczenie. Niezbędne jest zatem zarówno odpowiednie rozmieszczenie sprzętów AGD czy zapewnienie sobie miejsca do pracy na blacie roboczym, jak i aranżacja przestrzeni zgodnie z naszym ulubionym stylem. W przypadku pomieszczeń połączonych z salonem: otwartej kuchni czy aneksu kuchennego wnętrze kuchni powinno być również spójne z salonem. Harmonia w urządzaniu przenikających się przestrzeni jest niezwykle ważna, jeżeli zależy nam na uzyskaniu estetycznych efektów.

Na zdjęciu: Kuchnia Cascada Verle (verle-home.com)

Gotowa kuchnia czy meble na wymiar?

Zabudowa na wymiar daje nam możliwość optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Gotowe szafki dużo trudniej jest wpasować w pomieszczenie tak, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Dodatkowo zabudowa na wymiar przynosi nam znacznie szersze możliwości aranżacyjne. Wybierając odpowiednie fronty czy blaty, jesteśmy w stanie urządzić kuchnię w dowolnie wybranym stylu, ale też sprawić, że – w zależności od naszych upodobań – będzie bardziej minimalistyczna lub przytulna, klasyczna albo nowoczesna.

Na zdjęciu: Kuchnia Castello Verle (verle-home.com)

Stylowe aranżacje wnętrz kuchennych – trendy i inspiracje

Internet to kopalnia wiedzy również w temacie kuchennych wnętrz. Niemniej jednak, kiedy planujemy kuchnię, z której przecież chcemy korzystać codziennie i przez długie lata, warto poszukać inspiracji także poza wirtualnym światem. Najlepszym sposobem na to, by na własne oczy przekonać się, co nam się podoba, ale i na żywo sprawdzić, jak sprawują się poszczególne materiały czy funkcjonalne rozwiązania, jest udanie się do showroomu lub też studia kuchennego. Studia ekspozycyjne Verle Küchen znajdziemy w wielu miastach w Polsce: Lublinie, Zielonej Górze, Opolu, Lubinie, Świdnicy, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Radomiu, Katowicach, Pszczynie, Rzeszowie, Koninie, Bielsku-Białej, Rawiczu czy Łodzi, a w samej Warszawie udać możemy się do showroomu Verle.

Na zdjęciu: Kuchnia Easy Touch Verle (verle-home.com)

Sieć Verle Küchen – projekty i realizacja wymarzonych kuchni

Kolekcje Verle Küchen obejmują modułowe meble kuchenne pozwalające stworzyć zabudowy idealnie wpisujące się w każde kuchenne wnętrze. Na podstawie gotowych kolekcji projektanci w salonach Verle są w stanie zaplanować kuchnie nowoczesne (kolekcje: Artis, Easytouch, Fashion, Flash, Focus, Inox, Laser, Inline, Lux, Pura, Riva, Speed, Stoneart, Structura czy Touch) jak i klasyczne (kolekcje Cascada, Chalet, Castello, Credo, Nordic, Sylt oraz York). Meble wykonywane są w niemieckich fabrykach z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Na swoje produkty marka Verle udziela nawet 5-letniej gwarancji. Uniwersalne kolekcje możemy ponadto wykorzystać do stworzenia zabudowy w salonie, łazience, przedpokoju czy garderobie lub pralni, w łatwy sposób tworząc spójne aranżacje w całym mieszkaniu. Ale to nie wszystko, bo w studiach kuchennych Verle zamówimy także sprzęt AGD czy meble wolnostojące, oświetlenie i kuchenne akcesoria. Oznacza to, że podczas jednej wizyty w salonie jesteśmy w stanie w pełni wyposażyć całą kuchnię. Galerie realizacji salonów Verle znajdziemy m.in. na oficjalnej stronie marki. To kolejne miejsce, z którego możemy czerpać kuchenne inspiracje!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%