Zamknij

Materac kieszeniowy dla pary: czy to dobry wybór?

09:33, 20.07.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Kiedy decydujemy się na zakup materaca, powinniśmy dobrze przemyśleć, który z dostępnych modeli na rynku będzie najlepszy. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są wkłady sprężynowe i piankowe. Czy materac kieszeniowy dla par to dobry pomysł?

Czym charakteryzuje się materac kieszeniowy dla par?

Materac dla par powinien być dostosowany do preferencji dwóch użytkowników. Każdemu zależy na dobrym podłożu i komfortowym śnie. Jednym z rozwiązań, które może nam to zapewnić, jest materac kieszeniowy. To ulepszona wersja tradycyjnego materaca sprężynowego. Sprężynki zostały umieszczone w osobnych materiałowych kieszonkach. Dzięki temu każda z nich reaguje osobno na ruchy użytkownika. Bez wątpienia jest to duża zaleta w przypadku materacy dla par. W ten sposób zachowujemy wysoki komfort i nie musimy się martwić, że zmiana pozycji podczas snu obudzi partnera. Oprócz tego sprawdzi się doskonale w przypadku osób o dużej różnicy wagi. Wysoka elastyczność punktowa zapewnia idealne dopasowanie do ciała użytkownika i niweluje drgania. Co ważne, materac kieszeniowy dla par pomoże nam uniknąć staczania się do środka osoby lżejszej. Pamiętajmy podczas wyboru produktu, że im więcej sprężyn na 1 m2, tym większą elastyczność możemy sobie zapewnić.

Przykładem materaca kieszeniowego dla par może być materac Zorba. Został on stworzony z myślą o parach, którym zależy na idealnym dopasowaniu podłoża do kształtu ciała. Ważną informacją dla wrażliwych osób może być fakt, że ten model został wyposażony w dodatkową warstwę pianki lateksowej. Dzięki temu możemy ograniczyć ryzyko pojawiania się pleśni, grzybów oraz bakterii. Warto również podkreślić, że materace kieszeniowe bardzo często posiadają dodatkowe warstwy nie tylko pianki lateksowej, ale również wysokoelastycznej. W ten sposób możemy zyskać jeszcze lepsze właściwości. Jak dobrać materac kieszeniowy dla par? Jaka twardość będzie odpowiednia?

Jaka twardość materaca kieszeniowego dla par będzie odpowiednia?

Stopień twardości powinien być dopasowany przede wszystkim do naszych preferencji. Warto jednak podkreślić, że podczas wyboru twardości materaca duże znaczenie ma również waga użytkownika. Zazwyczaj możemy spotkać się z czterema stopniami twardości. H1 oznacza bardzo miękkie podłoże, H4 bardzo twardy. Eksperci zalecają następujący sposób wyboru. Jeżeli ważymy mniej niż 50 kg, wówczas powinniśmy zdecydować się na materac H1. Kiedy nasza waga nie przekracza 80 kg, dobrym rozwiązaniem może być podłoże miękkie H2. Jeżeli ważymy nieco więcej, ale maksymalnie 100 kg, wówczas warto zastanowić się nad materacami średnio-twardymi. Dla osób cięższych zalecane są materace twarde H4. Warto jednak podkreślić, że w przypadku materaców dla par ktoś będzie musiał pójść na kompromis. Powinniśmy wybrać twardość, która spełni oczekiwania obu użytkowników. 

Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości oraz idealnym dopasowaniu, warto zainteresować się modelem Sembella Smart Elasto. Dzięki niemu zyskamy wszystkie wyżej opisane właściwości, a dodatkowo zapewnimy sobie dwie twardości. Dwustronny materac zapewni komfort snu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Jeżeli zależy nam na twardszym podłożu, możemy również dokupić matę kokosową lub dodatkowy materac nawierzchniowy.

Jak wybrać rozmiar materaca kieszeniowego dla pary?

Eksperci zalecają, aby rozmiar materaca był dopasowany przede wszystkim do wzrostu i wagi. Musimy pamiętać o zasadzie, że długość podłoża powinna odpowiadać wzrostowi najwyższego użytkownika wraz z rezerwą 20 cm. Dzięki temu unikniemy problemów z wystającymi nogami poza krawędź łóżka. Jeżeli chodzi o szerokość, powinna być nie mniejsza niż 140 cm. W ten sposób każdy użytkownik będzie dysponował powierzchnią, która pozwoli mu uniknąć upadku podczas zmiany pozycji. Dobrym rozwiązaniem dla par może być również  materac Enyo, który znajdziemy nawet w największych rozmiarach 200x200 cm. 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA