Zamknij
REKLAMA

Jazda pod prąd ulicą Kościuszki. Czy ktoś zrobi z tym porządek?

10:22, 05.10.2020 | K.N
Skomentuj Fot. pixabay
REKLAMA

Z bezpieczeństwem, organizacją ruchu ulicznego pieszych i pojazdów w naszym Świeciu najlepiej nie jest. Policji (drogowej) w mieście nie widać, straż miejska ogranicza się do pasywnego stania przy przejściach dla pieszych. A na dodatek sami sobie stwarzamy problemy i zagrożenia.  Oto dwa z przykłady pseudo-cwaniactwa kierowcy, które może doprowadzić do przykrego incydentu na skrzyżowaniu ulicy Hallera z Kościuszki.

         Codziennie rano, około godziny 6.10 pod sklep ABC podjeżdża Audi Q7 na świeckich tablicach, staje pod sklepem mięsnym "KIER-a". Kierowca po zrobieniu zakupów wyjeżdża jednokierunkowym odcinkiem ulicy Kościuszki  "pod prąd"  do ulicy Hallera. Nie robi tego incydentalnie, po prostu tak sobie jeździ nie zawracając sobie głowy uwagami innych kierowców, przepychaniem się między innymi pojazdami i zagrożeniem stwarzanym na skrzyżowaniu. Oczywiście mógłby ten cwaniak zostawić samochód na ul. Hallera, ale wtedy miałby może o 20 kroków więcej do przejścia i nie rzucałby się w oczy.

         Oczywiście kierowca tego Audi nie jest jedynym jeżdżącym tam "pod prąd", on robi to jednak systematycznie. Podobnie do niego postępuje pewna cyklistka. Posiada ona rower z napędem elektrycznym i po zrobieniu zakupów śmiga nim przez skrzyżowanie. Raz było groźnie, niewiele brakowało bym ją potrącił.  Gdyby poprowadziła ten rower do skrzyżowania , a potem na niego wsiadła... Ale w razie czego będą wszyscy winni, tylko nie ona sama.

         Piszę o tym do Pana, bo tak naprawdę nie mam się z tym tematem do kogo odezwać. Policja? Jeśli nawet się zainteresują, to jednego pięknego ranka stanie przy skrzyżowaniu radiowóz i po pewnym czasie jego załoga stwierdzi z samozadowoleniem, że żadnego problemu nie ma. Straż miejska? Od dawna nie wiadomo, czym się w mieście właściwie zajmuje. No więc może Wasz portal poruszy temat?


 

TEŻ MOŻESZ DO NAS NAPISAĆ

Jeśli chcecie opisać jakąś sprawę, spostrzeżenia, przemyślenia... a może pochwalić fajną inicjatywę - napiszcie do nas.Wasz List trafi do działu: Listy do redakcji, a jeśli dana sprawa będzie wymagać naszej interwencji - zajmiemy się tym.Listy można wysyłać mailem na adres: [email protected] lub za pomocą wiadomości na Facebooku - profil: Świecie24 - lokalny portal informacyjny albo skorzystać z ikony Alert! znajdującej się tuż obok Menu. Prosimy o zaznaczenie czy list ma być podpisany imieniem i nazwiskiem, czy ma pozostać anonimowy (dane tylko do wiadomości redakcji).

 

[ZT]10121[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

MieszkaniecMieszkaniec

1 5

Na Policję nie zgłosi, tylko narzeka. Jak mam problem z wodą, to zgłaszam to do wodociągów, nie do redakcji.🤣🤣🤣 11:35, 05.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Robert5Robert5

0 0

Tak piszesz jakbyś był posiadaczem białego Audi Q7 mam rację ? :-) ? 16:54, 07.10.2020


"?"?

7 1

Straż Miejska -Czy takie coś w Świeciu istnieje???????? -zlikwidować!!!!!! 13:01, 05.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

robert5robert5

1 0

Straż Miejska nie wychodzi z dziury bo jest COVID 19 a nuż się zakażą od jakiegoś mieszkańca...
Już dawno nie widziałem na ulicy Świecia żadnego strażnika. Może zlikwidowali tą instytucję i dzięki temu znalazła sie kasa na nowe rondo obok szpitala ? :-) 16:52, 07.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%