Zamknij
REKLAMA

Listy do redakcji: Gdzie są pieniądze od wojewody na podwyżki dla ratowników?

13:30, 25.06.2020 | K.N
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay
REKLAMA

Czytelnik alarmuje o tym, że przeznaczone na podwyżki pieniądze nie trafiły do pracowników.

"W maju tego roku wojewoda kujawsko-pomorski zwiększył finansowanie doboKaretki "P" o 200 zł i "S" o 300 zł na dobę, wraz z wyrównaniem całej kwoty od 1 stycznia tego roku.

Zarekomendował by ta kwota została przeznaczona na wynagrodzenia dla pracowników którzy pracują w zespołach karetek pogotowia ratunkowego oraz by wyrównać im wynagrodzenia od stycznia tak samo jak zrobił to wojewoda z dysponentami. 

Z różnych powiatów w całej Polsce spływają informacje o podbnych działaniach i o tym że Dysponenci przeznaczają pomiędzy 75% a nawet 200% (dopłacaja z bieżącej puli pieniędzy) kwoty podanej przez wojewode kujawsko-pomorskiego na podniesienie płac oraz wyrównują płace od stycznia.

Kwota przeznaczona przez wojewode w przeliczeniu na godzinę pracy pozwala na podniesienie 4zł20groszy na pracownika, Plus dokładnie z taką samą stawką powinny zostać wyrównane przepracowane godziny od 1 stycznia tego roku. 

Świecie milczy ..... dowiedzieliśmy się że lekarze po cichu znowu otrzymali podwyżki 10zł na godzinę, a zespoły ratownictwa medycznego czyli ratownicy nie zobaczyli podwyżki ani wyrównania pomimo przeznaczonych dla nich pieniędzy od wojewody. 

Nalezy podać że nikt w całym czasie pandemii i wg tego roku gdzie zwiekszano finansowania służby zdrowia poza personelem lekarskim nie otrzymał złotówki dodatku czy zwiększenia wynagrodzenia.

Szpital w Świeciu nie poniósł żadnych kosztów bo wszystko co związane z pandemią wyżebrał od okolicznych przedsiębiorców i państwa a to czego nie dostał to po prostu olał i nie zakupił."

OD REDAKCJI:
Przekazujemy temat do zarządu Nowego Szpitala i czekamy na stanowisko, a naszych Czytelników, szczególnie znających pracę w szpitalu zapraszamy do komentowania.

TEŻ MOŻESZ DO NAS NAPISAĆ

Jeśli chcecie opisać jakąś sprawę, spostrzeżenia, przemyślenia... a może pochwalić fajną inicjatywę - napiszcie do nas.
Wasz List trafi do działu: Listy do redakcji, a jeśli dana sprawa będzie wymagać naszej interwencji - zajmiemy się tym.
Listy można wysyłać mailem na adres: [email protected] lub za pomocą wiadomości na Facebooku - profil: Świecie24 - lokalny portal informacyjny albo skorzystać z ikony Alert! znajdującej się tuż obok Menu.
Prosimy o zaznaczenie czy list ma być podpisany imieniem i nazwiskiem, czy ma pozostać anonimowy (dane tylko do wiadomości redakcji).

(K.N)

Internauta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

HanysekHanysek

3 0

Co na to Starosta jako współ właściciel szpitala? 13:21, 26.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

J.S.J.S.

0 1

W KPP Świecie przyszły premie za COVID 19 dla funkcjonariuszy naruszających się na kontakt z osobami zakazonymi i kontrolujących osoby będące na kwarantannach... premie rozdzielono tak, że nieliczna część funkcjonaiurszy służących na ulicy je dostała, a funkcjonariusze siedzący za biurkiem nie mający kontaktu z ludźmi z zewnątrz, dostali w całości. 21:35, 27.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ja 69Ja 69

0 0

Ciekawe czy już się odnalazły?sprawa ucichła. 15:54, 25.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%