Zamknij

List do redakcji: "Tyram jak oślica, by zarobić marne 11 zł"

18:30, 03.12.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Zacznę od tego, że pracy dla kobiet w naszym mieście jest jak na lekarstwo. Liczy się wszystko wykształcenie, wygląd, dyspozycyjność, rezygnacja z życia prywatnego.

Odkąd wróciłam na rynek pracy jest to druga moja posada i gdy dziś je porównuję, to stwierdzam niestety, że tyram jak oślica, by zarobić marne 11 zł do ręki. Czy w pierwszej czy obecnej zakres obowiązków nie do przerobienia na jedną osobę dziennie, a wynagrodzenie marne, bo chcąc zarobić trochę więcej zmuszona jestem poświęcić swój czas, który powinnam poświecić rodzinie, obowiązkom domowym, o relaksie nie wspomnę. A powinnam się odprężać, bo niedługo od tego stresu będę dorabiać specjalistę od stresu i przemęczenia, czyli kolejne koszty.

Tu zaczynam kolejną myśl. Kto na mnie jeszcze zarobi, gdy ja wysiłkowo i psychicznie ciężko pracuję dla moich 11 zł za godzinę? Później biegnę do sklepu, gdzie w koszyku coraz mniej, a rachunek coraz większy, a jeść trzeba i dzieci wykarmić czy ubrać.

Mówią „daliśmy wam 500 +”. Nie planuje mnożyć się jak króliczek, bo te pieniądze nie są stałe. Przyjdzie zmiana i zabiorą, a dzieci pozostaną. Chcę tylko za swoja pracę dostawać godne wynagrodzenie i nie tyrać siedem dni w tygodniu. By opłacić rachunki za mieszkanie, by było mnie stać od 1 do 1 na wyżywienie. Nie wspomnę już o moim wyglądzie,wszystko najtańszym kosztem. Czytam, słucham innych i w naszym mieście nie jest za różowo na rynku pracy. Pełno jest ofert „przyjmę kolejnego osła”...

Internautka

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

annaanna

4 1

Trafne spostrzeżenia. Dodam od siebie: sprzedaż domów za ponad milion, a pensja u pracodawcy byle jaka. 20:54, 15.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UltraUltra

1 5

Przestańcie narzekać. w TVP mówili ,że podobno mamy rynek pracownika...nie pasuje to szukasz czegos innego.
Najbardziej marudzą przeważnie ci co nic nie potrafią , zarabiac to by chcieli miliony. 17:58, 17.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone