Zamknij

piątek, 31.05, godz. 20:00

Od 31.05.2019 do 31.05.2019

Amfiteatr w Świeciu

Bilety: 25 zł

„Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków” 
balet w dwóch aktach wg powieści braci Grimm

Bilety w cenie 25 zł od osoby dostępne od 30 kwietnia w Punkcie Informacji OKSiR oraz na biletyna.pl
UWAGA: dzieci do 12. roku życia pod opieką osoby dorosłej wchodzą bezpłatnie (maksymalnie 2 dzieci).

Z okazji Dnia Dziecka całe rodziny mogą wziąć udział w klasycznym widowisku baletowym „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków” w wykonaniu Imperial Lviv Ballet (Ukraina). Spektakl oparty jest na technikach klasycznej choreografii, wzbogacanej technikami cyfrowymi. 

Perfekcja i mistrzostwo artystów pozwoliły na stworzenie narracji wielkiego i znanego wszystkim dzieła widowiskowym i wirtuozowskim tańcem snującym barwną opowieść:
(...)Dawno, dawno temu... za górami, za lasami leżała piękna kraina. Rządzili nią Król i Królowa. Ich rządy były sprawiedliwe. W Królestwie poddani kochali ich, ale do pełni szczęścia brakowało im dziecka. Długo na nie czekali, aż wreszcie nadszedł upragniony moment i Królowa powiła córeczkę. Dziewczynka była niezwykłej urody: włosy miała czarne jak heban, oczy niebieskie jak niebo, usta czerwone jak krew, a cerę białą jak śnieg - dlatego nazwano ją Śnieżką. Szczęście w królestwie nie trwało jednak zbyt długo. Królowa zmarła, a Król pod wpływem czarów pięknej wiedźmy ożenił się z nią. Nowa Królowa miała tylko jeden cel... a właściwie dwa ... pozbyć się Śnieżki, która rosła piękniejąc z dnia na dzień i jej ojca – Króla(…)

Wyrysowana tańcem opowieść o uczuciach i emocjach głównych bohaterów, bogactwo scenografii oraz elegancja kostiumów, to gwarancja dobrej zabawy na wysokim poziomie i niezapomnianych doznań artystycznych.