Zamknij
REKLAMA

sobota, 29.06, godz. 17:00

Kinoteatr RONDO w Chełmnie, ul. Dworcowa 23

Bilety: 20 zł

Zapraszamy 29 czerwca na występ Zespołu Tańca HERETI. W Kinoteatr RONDO zaprezentuje się 45 osób z Gruzji. Dyrektor artystyczny: Kakha Kobakhidhe, Choreograf: Sopho Themaladhe, Prowadzenie: Jerzy Tamada-Ciemnolonsky, Sylwia Maron.

W 2003 roku choreograf absolwent tbiliskiej szkoły tańca Kaxa Kobakhidze stworzył zespół  który pierwotnie nazywał się "Imedi" co znaczy po gruzińsku nadzieja. Wkrótce zajęciami z młodzieżą zajęła się Sofio Tkemaladze.....To był okres problemów ekonomicznych kraju, swoistej zapaści gospodarki i kultury...Do zespołu zgłosiło się kilkadziesiąt osób z Lagodekekhi i sąsiednich miejscowości takich jak Shroma, Ninigora,Vardisubani i Gelati....Miejsce na próby udostępniła lagodeska szkoła średnia....Po kilku miesiącach pracy zespól uczestniczył w wielu koncertach na terenie Kakhetii w tym w Telavi, Signaghi, Alvano, a następnie na festiwalu zespołów dziecięcych w Tbilisi. Potem kariera zespołu zaczęła nabierać tempa. Zespół wyjeżdżał  na turnea do Turcji, Grecji, Bułgarii oraz Hiszpanii....W 2009 roku zespół uczestniczył w Bydgoskich Impresjach Muzycznych. 

Zdobył nagrodę Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". W programie zespołu występują tańce ze wszystkich regionów Gruzji a więc tańce kachetyńskie, imeretyńskie, adżarskie, a także abchaskie....To niezwykła młodzież, która kocha taniec i lubi występować. W bieżącym roku po 10 latach przerwy zespół Hereti będzie uczestniczył w festiwalu w Bydgoszczy. Po zakończeniu festiwalu wystąpi w Chełmnie. Mamy nadzieję, że występ zespołu pomoże w nawiązaniu relacji partnerskich z bliźniaczo podobnym miastem do  Chełmna-SIGNAGHI.

Bilety do nabycia przy kasie lub internetowo poprzez: http://www.kinorondo.pl/kup-bilet-online/