Zamknij

Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2020

Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2020
  • czwartek  stycznia, 19:00
  • 3.01.2020
  • sala widowiskowa OKSiR w Świeciu

To będzie podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, gdzie w pełnych zachwytu dźwiękach usłyszeć będzie można szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana, czy miłosnych westchnień w alkowach.

Znamienite kompozycje w wykonaniu znanej europejskiej publiczności Narodowej Orkiestry Filharmonii Lwowskiej INSO oraz międzynarodowej klasy solistów sceny operetkowej, operowej i musicalowej, którzy przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca, polki a także Nowego Jorku do najsłynniejszej sceny musicalowej Broadwayu. Artyści zaprezentują niezwykły kunszt wokalny i wykreują dla Państwa najwspanialsze światowe arie, szlagiery jak i duety miłosne.

Niespodzianką tego wieczoru będzie niezwykła osobowość artystyczna, gwiazda, wokalistka z Nowego Yorku Melanie Goerlitz, która jako solistka bierze udział w wielu produkcjach broadwayowskich, a także koncertuje jako solistka na scenach USA oraz Europy. Goerlitz jest absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Carnegie Mellon w Pittsburghu, po którego ukończeniu otrzymała dyplom z wyróżnieniem oraz stypendium na studia mistrzowskie we Włoszech. Po ukończeniu klasy mistrzowskiej Melanie Goerlitz odniosła swój pierwszy, profesjonalny debiut operowy w Nannetta Falstaff i Musetta w Cyganerii, który został zarejestrowany archiwalnie przez Radio City Rocckettes. Melanie Goerlitz zatrudniona jest w amerykańskim „National Tours” jako solistka specjalizująca się w wykonaniach „Swing Broadway Musical i Pop”.

Obok Amerykanki wystąpią znamienici soliści sceny opery lwowskiej i kijowskiej operetki. W roli Johanna Straussa usłyszą Państwo wirtuoza skrzypiec Johanna Kruka, który każdego roku koncertuje w największych salach koncertowych Europy, takich jak Filharmonia Berlińska, Concertgebow czy też Royal Albert Hall w Londynie.

Całość koncertu poprowadzi znany światowej publiczności dyrygent, producent i wirtuoz klarnetu Woytek Mrozek, który aktywnie koncertuje na całym świecie dając każdego roku około 80-100 koncertów. Sam Lord Yehudi Menuhin tak określił osobowość Mrozka „…Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. Dwa razy występował w renomowanej sali Prinzregententheater w Monachium na uroczystych koncertach LMN w obecności Lorda Yehudi Menuhina i Profesora Augusta Everdinga. Nie tylko z powodu jego wysokich kwalifikacji lecz także wielkiej autentyczności i miłego sposobu bycia - polecam jak najgoręcej Pana Wojtka Mrozka wszystkim kolegom muzykom, impresariom i sponsorom” (rekomendacja Yehudi Menuhina, Monachium, 10.03.1997 ). „... Woytek Mrozek należy do grona poszukiwanych na świecie artystów...” napisała Süddeutsche Zeitung w Monachium. Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, konsekwentnie przekraczając tradycyjne podejście do profesji muzyka-instrumentalisty. Wciąż poszerza zakres swej twórczej aktywności. Z właściwą sobie dynamiką wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i elitarną. W swoich zaskakujących projektach łączy role wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera i dyrygenta. Wojciech Mrozek koncertuje na całym świecie (Europa, Azja, Australia, Afryka, Ameryka Południowa, Ameryka Północna). Bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, w programach TV oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych. Współpracuje z licznymi polskimi i zagranicznymi orkiestrami filharmonicznymi.

Ta niezwykła gala wzbogacona będzie wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, a także wirtuozerią instrumentalną co pozwoli na doświadczanie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu.

Publiczność wysłucha między innymi arie Adeli czy Barinkaya „Wielka sława to żart”, duety wszech czasów m.in. „Usta milczą dusza śpiewa”, walce „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Wiedeńska krew’, polki „Trik Trak”, „Grzmoty i błyskawice” oraz marsze Straussów, zachwycające zarówno poddanych Franciszka Józefa oraz repertuar grupy ABBA, Whitnay Houston, Celine Dion, Beyonce, czy też wielki współczesny przebój - duet Shallow Lady Gaga z Bradley Cooperem, które zachwycają współczesną publiczność.

KONCERT BISÓW W PIGUŁCE - to bardzo poprawna nazwa repertuaru, który Państwu zaprezentujemy! - Tego nie można przeoczyć!

Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych, a także laureaci znaczących międzynarodowych konkursów wokalnych.

Koncert swoim charakterem nawiązuje wiernie do tradycji wielkich wiedeńskich gali noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu oraz na scenach całego świata. Wspaniali młodzi artyści, światowe głosy, bogactwo strojów, nowatorstwo choreografii wzbogacone wirtuozerskim tańcem par baletowych to bogactwo doznań artystycznych w najlepszym wykonaniu, na które Państwa serdecznie zapraszamy.

------------

PROGRAM

Woytek Mrozek dyrygent / klarnet solo / prowadzenie
Melanie Goerlitz wokal / sopran
Ina Fedoriy sopran
Natalia Kughar mezzosopran
Mykhailo Kushlyk tenor
Yuriy Hadzetskyy baryton
Johann Kruk skrzypce solo
4 tancerzy baletu opery lwowskiej
Narodowa Orkiestra Filharmonii Lwowskiej INSO

J. Strauss - Nad pięknym,modrym Dunajem 
J. Strauss - Aria Adeli z operetki Zemsta Nietoperza 
F. Lehar - Dein ist mein ganzes Herz 
L. Chapi - Al. Pensar
G. Bizet - Carmen Aria Torreadora
J. Strauss - Eljen Magyar Polka
V. Monti - Czardasz
L. Denza - Funikuli – Funikula 
J. Offenbach - Aria Olimpii – opowieści Hoffmana
F. Lehar - Lippen Schweigen/Usta milczą duet 
J. Strauss - Polka z kowadłem
W. Houston - All at once
F. Lehar - Słonko słoneczko, żono żoneczko 
R. Stolz - Brunetki, blondynki
G. Verdi - Brindisi

PRZERWA

N.H. Brown - Uwertura - Singing in the Rain 
F. Lehar - Cygańska miłość – kiedy skrzypki grają
W. Houston - I wanna dance with somebody
J. Bock - Skrzypek na dachu   „Gdybym był bogaczem”
ABBA - Dancing Queen 
L. Gaga - Shallow (z filmu Narodziny Gwiazdy) 
E. Cannio - O Surdatto N’namuratto
F.Lehar - Heja in der Bergen
ABBA - Mamma mia 
Q. Valasques - Besame mucho
T. Renis - Quando, Quando 
F. Loewe - I could have dance all night 
L. Prima - Sing, Sing, Sing
J. Offenbach - Can Can
V. Di Chiara - La Spagniola

BISY

Bis: Sartori - Time to say goodbye
Bis: J. Strauss - Marsch Radetzki

Bilety w cenie 80/100 zł dostępne w Punkcie Informacji OKSiR oraz na www.biletyna.pl
organizator: AVIP Group