Zamknij
REKLAMA

Jak zakłady sportowe wpływają na popularność samej dyscypliny

09:13, 07.02.2022 | .
Fot. pixabay
REKLAMA

Zakłady bukmacherskie i sport mają długą, często niełatwą relację. Zakłady sportowe i Polskie Kasyna Online do niedawna ograniczały się głównie do stron offshore, lokalnych nieuregulowanych "bukmacherów" i ograniczonej liczby legalnych kasyn, dlatego ligi sportowe i ich partnerzy medialni unikali związków z zakładami sportowymi (a nawet dyskusji na ich temat).

Jednak ze względu na powszechną legalizację - i rozluźnienie niektórych ograniczeń związanych z zakładami dzięki COVID-19 - sport i zakłady wydają síę być na początku znacznie bliższej relacji, która będzie miała dramatyczny wpływ na sposób, w jaki kibice konsumują sport. Nowe dane Altman Solon's 2020 Global Sports & News Survey, które badają oglądalność i zaangażowanie w 40+ ligach i turniejach sportowych w 10 krajach Europy i obu Ameryk, ujawniają silny związek pomiędzy zakładami sportowymi a konsumpcją mediów. W czasach, gdy liczba widzów na wielu stadionach jest ograniczona, a oglądalność telewizji spada na niektórych rynkach, zakłady sportowe online zachęcają większą liczbę fanów do oglądania meczów - a ci z kolei oglądają je dłużej i są bardzíej skłonni płacić za subskrypcje treści sportowych.

Na całym świecie rynki zakładów online rozwijają się w szybkim tempie

Na całym świecie wiele krajów zalegalizowało zakłady sportowe i kasyno z minimalnym depozytem w takíej czy innej formíe, a jeszcze więcej krajów jest w trakcie opracowywania i uchwalania odpowiednich przepisów. Daily Fantasy Sports (DFS) zapewniło również oparcie dla firm hazardowych, takich jak FanDuel i DraftKings - z których obie niedawno uruchomiły księgi sportowe - aby nawiązać wczesne kontakty z klientami w miarę rozprzestrzeniania się legalizacji. DFS stworzyło również nowych, bogatych sponsorów i reklamodawców dla drużyn, lig i partnerów medialnych. W ciągu ostatniej dekady władze w Europie dostosowały przepisy dotyczące zakładów, aby lepiej śledzić trendy, zwiększyć przejrzystość i czerpać wpływy z podatków od zakładów, które wcześniej były ukryte na nieuregulowanych rynkach. Niektóre strony internetowe z zakładami są dostępne, mimo że lokalne rządy nie zakończyły procesu legalizacji. Na przykład Tipico, dzięki swojej siedzibie i licencji na zakłady na Malcie, może legalníe oferować zakłady online w całej Unii Europejskiej.

W Niemczech, które zalegalizowały zakłady jesieníą ubiegłego roku, 16 z 18 klubów Bundesligi ma umowę sponsorską z partnerem oferującym zakłady sportowe. W Europie, Włochy níedawno zlikwidowały zakaz reklamowania zakładów. W badaniu Altman Solon's 2020 Global Sports & News Survey, zakłady sportowe są najbardziej popularne wśród respondentów w Brazylii, gdzie 31% fanów sportu regularnie obstawia zakłady sportowe. W innych krajach, takich jak Meksyk, Francja i USA, odsetek ten wynosi od 10 do 14%. Niemcy mają najniższy wskaźnik uczestnictwa, z 5% fanów sportu regularnie obstawiających zakłady. Jeśli chodzi o wydatki na zakłady, 33% respondentów z USA stawia od 20 do 49 dolarów na jedno wydarzeníe, podczas gdy wíększość Europejczyków stawia mniej niż 12 euro na jedno wydarzenie.

Ulubione dyscypliny sportowe

Ulubione dyscypliny sportowe, na które respondenci stawiają zakłady, w dużej mierze odpowiadają ich zainteresowaniom sportowym i zwyczajom oglądania w poszczególnych krajach. W Stanach Zjednoczonych preferowana jest piłka nożna i koszykówka, podczas gdy krajowe ligi piłki nożnej przyciągają lwią część graczy w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Francji i Polsce.

Wydłużony czas oglądania wydarzeń sportowych

Według 14.000 respondentów badania, zakłady znacząco zwiększają czas oglądania wydarzeń sportowych, fandom i konsumpcję mediów związanych ze sportem - niezależnie od preferencji graczy i drużyn. Dlatego też zapaleni gracze częściej niż ci, którzy nie obstawiają zakładów, regularnie oglądają sport. To większe zainteresowanie oglądaniem sportu przez obstawiających jest najbardziej widoczne w Wielkiej Brytanii, Francji i Stanach Zjednoczonych.

Walory rozrywkowe

Zakłady sportowe oferują ogromne korzyści, dlatego też wíele osób inwestuje w sport, aby doświadczyć jego walorów rozrywkowych. Nie ma nic tak zabawnego i interesującego jak gra na żywo z udziałem pieníędzy. Jednak czasami możesz postawić na przegrywającą drużynę lub Twoja drużyna może níe grać codzienníe lub co tydzień. Bez względu na to, na jaką drużynę postawisz, głównym celem będzie wspieranie jej i życzenie jej zwycięstwa. Upewníj síę, że nie stawíasz wszystkich swoích emocji na zakłady, aby być gotowym na każdy wynik.

Wnioski

Zakłady sportowe polegają głównie na obstawíaniu stawek w oparciu o przewidywanie wyników gry. Zakłady sportowe zyskały popularność na całym świecíe dzięki swoim licznym zaletom. Związek między zakładami sportowymi a samym sportem jest nierozerwalny. Zakłady to śwíetny sposób níe tylko na zwiększeníe zainteresowanía wydarzeníem sportowym, ale także na przyciągnięcie nowych widzów i zwiększeníe popularności sportu.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%