Zamknij
REKLAMA

Symbole scatter w sloty online: czym są i jak działają?

19.01, 15.11.2022 . Aktualizacja: 09.11, 16.11.2022
Fot. Pexels

Jeśli spytasz przypadkowego nieznajomego, jak możesz wygrać na automacie do gry, prawdopodobnie powiedzą ci, że identyczne symbole muszą paść na linii wypłat na co najmniej trzech kolejnych bębnach, zaczynając od lewej (w niektórych grach może to być również od prawej).

Inne sloty online, w tym gry mechaniczne Megaways, potrzebują tylko tego samego symbolu, aby pojawił się w dowolnym miejscu na kolejnych bębnach, a nie na wstępnie ustawionych liniach wypłat.

Chociaż to wszystko prawda, naprawdę duże wygrane w automatach do gier zwykle pochodzą z pewnego rodzaju funkcji bonusowej.

Może to być runda darmowych spinów, być może z dodanymi mnożnikami wygranych, lub gra polegająca na wybieraniu losowego koloru/karty, aby mieć szansę na podwojenie wygranych.

Gry bonusowe są zwykle uruchamiane przez symbole scatter. Nazywa się je tak, ponieważ mogą spaść w dowolnym miejscu na bębnach, niekoniecznie na tych, które wyzwalają wypłaty.

Sloty online z symbolem scatter

Można śmiało powiedzieć, że większość automatów do gry (z pewnością te z pięcioma bębnami) wykorzystuje mechanikę symboli scatter. Możesz stwierdzić, czy tak jest w przypadku jednego z dwóch sposobów:

  1. Po uruchomieniu automatu otwórz tabelę wypłat i poszukaj symbolu scatter oraz odpowiednich instrukcji.
  2. Podczas gry zauważysz, że raz na jakiś czas pojawia się losowy symbol. Może to być wild symbol zastępujący wszystkie inne, ale może to być również symbol scatter, a wkrótce dowiesz się, że potrzebujesz co najmniej trzech z nich, aby wystrzelić coś wyjątkowego.

Symbol scatter może działać na różne sposoby. Niektóre gry wypłacają nagrodę pieniężną, jeśli spadnie jeden lub dwa symbole. Zwykle potrzebujesz trzech, aby aktywować grę bonusową.

Jeśli trafisz dwa symbole scatter, zauważysz wizualne i dźwiękowe wskazówki. Jeśli trafisz trzeci symbol, slot jeszcze bardziej zwiększy nagrody i pozwoli ci wziąć udział w rundzie bonusowej.

Przykłady sloty online z symbolem scatter

Jednym z najpopularniejszych automatów do gry z symbolem scatter na stronie jest Divine Fortune, automat w stylu starożytnej Grecji, który wykorzystuje typową mechanikę scatter.

W grze symbolem scatter jest zaciśnięta pięść trzymająca błyskawicę.

Nagroda scatter w Divine Fortune to bonus darmowych spinów, ale im więcej symboli scatter trafisz, tym więcej spinów otrzymasz:

  1. Trzy symbole za pięć darmowych spinów.
  2. Cztery symbole dla ośmiu darmowych spinów.
  3. Pięć symboli za 12 darmowych spinów.

Divine Fortune od NetEnt faktycznie ma dodatkową funkcję scatter, ze złotymi monetami jako szczęśliwym symbolem.

Potrzebujesz trzech z nich, aby uruchomić specjalną premię w postaci jackpota, w której ekran dzieli się na 15 bębnów i ustawia cię na jeden z jackpotów.

Innym dobrze znanym automatem do gry, który zawiera symbole scatter jest Bonanza z Big Time Gaming. Tutaj musisz wylądować cztery złote sztabki, każdy z literą, aby móc przeliterować słowo złoto.

Zrób to, a otrzymasz pokaźną kolekcję darmowych zakręceń – oraz szansę na wygranie większej liczby zakręceń jeszcze podczas tej funkcji.

Jak grać w sloty online z symbolami scatter

Nie ma prawdziwej strategii, jeśli chodzi o tego typu automaty. Gra automatycznie uruchomi funkcję bonusową, gdy trafisz wymaganą liczbę symboli scatter.

Ale dobrze jest również sprawdzić tabelę wypłat i informacje o grze przed zagraniem w jakikolwiek automat, aby wiedzieć, na jaki symbol scatter zwrócić uwagę.

Warto również zwrócić uwagę na powrót do gracza i zmienność automatów z symbolami scatter.

Ponieważ funkcje bonusowe mogą powodować znaczne wypłaty, nawet jackpoty, gry te mają nieco większą zmienność i niższy RTP.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%