Zamknij
REKLAMA

Ciekawe gry o wojnie w Wietnamie

07:16, 10.06.2021 | Materiał partnera

Z pewnością wśród graczy komputerowych od lat królują różne tytuły czy też miejsca do rozgrywki. Jedni bowiem stawiają na kasyna online oferujące darmowe gry kasyno bez logowania, inni zaś na Steama, Epic Games. Sporym powodzeniem cieszą się gry wojenne. Mieliśmy już masę tytułów o II wojnie światowej, pojawia się także coraz więcej gier o czasach 1914-1918. W stosunku do nich niezbyt dużo produkcji mamy na temat wojny w Wietnamie. Mimo wszystko zdecydowaliśmy się wybrać najciekawsze produkcje osadzone w tym konflikcie.

Shellshock: Nam '67

Wśród wielu graczy kultowa już dziś jest gra Shellshock: Nam '67 z 2004 roku. Dzieło studia Guerrilla i Eidos przenosi nas w sam środek konfliktu w Wietnamie. Wcielamy się tu w amerykańskiego żołnierza, który musi wykonywać różne misje. Twórcom zależało na odwzorowaniu tamtych czasów. Dzięki temu możemy walczyć w dżungli, w podziemiach, na polach ryżowych, w miastach. Naszymi przeciwnikami są tu zarówno regularne oddziały Północnego Wietnamu, jak i partyzanci z Viet Congu, w tym również kobiety. W grze pełno jest brutalnych scen, które jeszcze bardziej pokazują, jak ciężki i okropny był to konflikt. Mowa o torturach, egzekucjach żołnierzy, ludności cywilnej, a w samej walce często wręcz ekran ocieka krwią, w powietrzu latają oderwane kończyny. Możemy tu skorzystać z wielu rodzajów broni palnej, w tym także zdobycznych.

Rising Storm 2: Vietnam

Kolejna na naszej liście produkcja to sieciowa strzelanka z 2017 roku, za którą odpowiadają Tripwire Interactive oraz Antimatter Games. W grze mamy do czynienia zarówno z trybem single, jak i multiplayer. Możemy tu wcielić się w żołnierzy amerykańskich bądź wietnamskich. Każda ze stron konfliktu charakteryzuje się nie tylko innym stylem walki i uzbrojeniem, lecz również dostępem do dodatkowych elementów, jak pojazdy opancerzone, śmigłowce. W rozgrywce online możliwe są potyczki na wybranych mapach do 64 graczy jednocześnie.

Men of War: Wietnam

Wydana w 2011 roku gra Men of War: Wietnam od studia Best Way pozwala nam pokierować oddziałami biorącymi udział w wojnie. Twórcy dają nam tu do dyspozycji 2 kampanie dla jednego gracza: zarówno ze strony wojsk USA, jak i Północnego Wietnamu. Już za to należy się im spory plus, gdyż mało które studio zapewnia nam możliwość kierowania "wrogami". Gra to jednak nie typowa strategia. Bliżej jej już do serii Commandos czy też Hidden & Dangerous. Kierujemy zatem małym oddziałem żołnierzy, gdzie każdy z członków ma inną specjalność. Naszym zadaniem będzie wykonywanie misji najczęściej polegających na ratowaniu jeńców, eliminacji wrogich dowódców.

Battlefield Vietnam

W 2002 roku na rynku ukazał się Battlefield 1942, który stał się wielkim sukcesem i jedną z najlepiej do dziś wspominanych gier z gatunku FPS. Battlefield Vietnam stanowi jej oficjalną modyfikację, gdzie przeniesieni zostajemy na Daleki Wschód. Możemy tu skorzystać z opcji dla jednego gracza, jak i trybu sieciowego do 64 osób. W grze wprowadzono nowszy silnik graficzny, dzięki czemu pod względem stylu prezentuje się znacznie lepiej niż BF 1942. Mamy tu do dyspozycji cały arsenał autentycznych broni, wśród których znajdziemy M-16, AK-47, Migi-21, czołgi T-54, ich amerykańskie odpowiedniki. Choć gra nie stawia na zbytni realizm, to jednak studio DICE zdecydowało się wprowadzić więcej ciężkiego sprzętu po stronie Amerykanów, zaś Wietnam zyskał o wiele więcej pułapek, możliwości obronnych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%