Zamknij

środa, 29.05, godz. 18:00-20:00

Od 29.05.2019 do 29.05.2019

Kameralna Przestrzeń Widowiskowa OKSiR w Świeciu

Bilety: 15 zł

Gimnastyka słowiańska dla kobiet to system 27 ćwiczeń pielęgnujących kobiece ciało. Ćwiczenia dotarły do nas z Białorusi, gdzie przetrwały przekazywane przez kobiety z pokolenia na pokolenie jako sposób na utrzymanie ciała i ducha w dobrym zdrowiu, w pełni sił i harmonii. 

Praktykując, stajemy się rozluźnione, silne i zdrowe poprzez uwolnienie napięć w obszarze miednicy i bioder, otwarcie klatki piersiowej, uniesienie piersi, wysmuklenie szyi (mówi się o łabędziej szyi), rozluźnienie stawów (szczególnie ramion oraz bioder) oraz wzmocnienie i rozluźnienie kręgosłupa. Gimnastyka uwalnia stres i lęki, pomaga zaakceptować i pokochać siebie, dostrzec naturalne piękno w swoim ciele. Jednym z ważnych elementów jest automasaż nadnerczy oraz gruczołów limfatycznych wokół piersi.

Regularna praktyka wzmacnia system odpornościowy organizmu, reguluje metabolizm, ciśnienie krwi, równowagę hormonalną oraz cykl miesiączkowy. Aktualnie na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkiewicza w Poznaniu (pod opieką naukową prof. med. Grzegorza Dworackiego, immunologa) prowadzone są badania nad zakresem oddziaływania gimnastyki słowiańskiej na zdrowie kobiety.

Zajęcia skierowane są do kobiet w każdym wieku i z różną kondycją fizyczną. Najistotniejsze w gimnastyce słowiańskiej jest czerpanie przyjemności z praktyki. Ćwiczymy z uważnością, miłością do siebie i wrażliwością na swoje ciało.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ: matę, koc, butelkę wody. Ćwiczymy boso lub w skarpetkach; bez staników, ewentualnie w sportowych (elementy automasażu).

KONCERT RELAKSACYJNY
Zanurzając się w dźwiękach archaicznych instrumentów, możesz dać sobie prawo do czystego relaksu, doświadczając przy tym zdrowotnych korzyści. Gong rezonuje najsilniejszymi dźwiękami spośród znanych nam instrumentów, wprawiając w wibrację każdą komórkę ciała. Dźwięki o odpowiednich tonach i częstotliwościach wydobywające się alikwotami z instrumentów organicznych harmonizują duszę i ciało, synchronizują półkule mózgowe Wibracje poprzez wejście w rezonans masują nas od wewnątrz, pomagając utrzymać ciało w zdrowiu/przyczyniając się do jego autoregeneracji. Dźwięki tybetańskich gongów, japońskiego koto, bębna księżycowego i innych instrumentów zabiorą Cię w niezwykłą podróż.

JOANNA ARMATOWSKA
Joanna Armatowska jest certyfikowaną instruktorką gimnastyki słowiańskiej w tradycji białoruskiej. Ukończyła Kurs muzykoterapii organicznej – gongi i instrumenty archaiczne w terapii i w profilaktyce. Przyjaciele mówią o niej, że zaraża śmiechem i śmiesznym zbiegiem okoliczności - ma na to papier (kurs instruktorski jogi śmiechu). 

Zajmuje się również poezją, nauczaniem języka, literatury i kultury polskiej, z wykształcenia jest doktorem nauk humanistycznych. Prowadzi autorskie zajęcia: Kobiecość w Pełni, Kobiecość w Nowiu oraz warsztaty 5 Żywiołów Kobiecości. 

Bilety dostępne w Punkcie Informacji OKSiR oraz Klubokawiarni Kultura.