Zamknij

wtorek, 17.10, godz. 17:00

sala konferencyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu

Bilety: wstęp wolny

SPOTKANIE Z MARIOLĄ PRYZWAN – polonistką, publicystką, biografistką oraz nauczycielem-bibliotekarzem. Ponadto autorką biografii literackich, muzycznych i aktorskich. Ze wspomnień złożyła biografie m.in. Anny German, Zbigniewa Cybulskiego, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej, Anny Jantar. Natomiast z wypowiedzi samych bohaterów powstały  książki: „Anna German o sobie" i „Zbigniew Cybulski o sobie". Jej pasją są wędrówki śladami bohaterów, spotkania z ich bliskimi, zdobywanie dokumentacji o nich. To nie wszystko, do tego dochodzi  teatr i realizowane z mężem wspólne zamiłowania: podróże i polska piosenka lat 60. i 70.

Podczas spotkania w Świeciu promować będzie swoją najnowszą książkę „Wymyśliłam cię. Irena Jarocka we wspomnieniach", którą będzie można nabyć podczas spotkania.


Spotkanie organizowane jest w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego przez WiMBP w Bydgoszczy we współpracy z Instytutem Książki

Zobacz plakat

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018